Logonun alti
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Yaşam

5 bin 700 işçi için umut veren adım

Hizmet İş Sendikası ile Büyükşehir Belediyesine bağlı Belde A.Ş.’de çalışan 5.700 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi için görüşmeler devam ediyor

13 Ocak 2021 Saat: 01:55
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 2.096 kez okunmuştur

5 bin 700 işçi için umut veren adım
5 bin 700 işçi için umut veren adım

Belde A.Ş’de çalışan 5 bin 700 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sona gelindi. Bugün Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu ve daire başkanlarının katılımı ile yapılan görüşmede sözleşmenin bu hafta tamamlanması yönünde karar alındı. Hizmet-İş ve Yerel-Sen’in işçilere yapılacak ücret zammı noktasında belli bir noktaya geldiği öğrenilirken, son sözü Cuma gününe kadar Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın söylemesi bekleniyor.

BAŞKANIN SON SÖZÜ BEKLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu’nun makamında yapılan görüşmede taraflar sözleşmeyi bitirme noktasında mutabakata vardı. Ancak sözleşmenin bitmesi için Başkan Büyükakın’ın ücret zammı ile ilgili son sözü söylemesi bekleniyor. Sözleşme görüşmelerinde sadece ücret noktasında ilerleme sağlanamadı. Görüşmenin ardından umutları artan işçiler artık sürecin tamamlanmasını istiyor.

MASADA ANLAŞMAMIŞLARDI
Yerel-Sen ve Hizmet-İş arasında Eylül ayında başlayan ve tüm yasal süreçleri tamamlanan toplu iş sözleşmesi grev aşamasına geldi. Grev oylamasında işçilerin greve evet dediği sözleşmede sendika işçilerin ücretlerine yüzde 25 oranında zam istedi. Aynı zamanda işçilerin taban yevmiyelerinin 140 liraya çekilerek zammın uygulanmasını talep etti. Ancak işveren sendikası masaya taban ücret 105 lira üzerine seyyanen 5 lira zam yapmayı teklif etmişti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
OTO
ENERJI
Yaman
dönmez
Coşkun Kırtasiye